Ana Sayfa Kimdir Ekin Koç Kimdir? Hangi Dizi ve Filmlerde Rol Almıştır?

Ekin Koç Kimdir? Hangi Dizi ve Filmlerde Rol Almıştır?

11
0
Ekin Koç Kimdir? Hangi Dizilerde Oynamıştır?
Ekin Koç Kimdir?

21 Haziran 1992 tarihinde, Antalya’da dünyaya gelen, Türk dizi ve sinema oyuncusu Ekin Koç hakkında siz değerli okuyucularımıza genel bilgiler vereceğiz. Kısacası, Ekin Koç kimdir? Sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız. Gerek Uyanış Büyük Selçuklunun konusu gerekse oyuncu kadrosu izleyiciler tarafından çok fazla ilgi görmeye başladı.  Özellikle dizide ki oyuncular izleyiciler tarafından yakın markaja alındı.

Ekin Koç

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, 1992 yılında gözlerini dünyaya açan Ekin Koç’un tam ismi; İsmet Ekin Koç olduğunu söyleyebiliriz. Ekin Koç’un üniversiteye hazırlanma döneminde annesi, erkek kardeşi ve babası olmak üzere tüm aile toplanıp İstanbul’a göç ettiler. İstanbul’a geldikten sonra Ekin Koç, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme bölümünü kazandı.

Ekin Koç’un Oyunculuk Hayatına Başlayışı

Ekin Koç kimdir sorusunda ki yanıtın en önemlisiyse, tabi ki oyuncunun kariyer hayatıdır diyebiliriz. Ekin Koç, oyunculukla ilgili ilk adımlarını, Manavgat’ta lise öğrenime devam ederken atmıştır. O zamanlar eğitim gördüğü lisede ki tiyatro kulübüne üye olmuştur. Fakat hocası onu beğenmemesi üzerine tiyatrodan atılmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitimini sürdürürken de, Altan Gördüm ve Vahide Gördüm ’den 35 Buçuk Sanat Akademisi’nde oyunculukla ilgili eğitimler almaya başlamıştır.

Ekin Koç Hayatı
Ekin Koç

Ekin Koç Hangi Yapımlarda Rol Almıştır?

Ekin Koç’un ilk oyunculuk eğitimiyse, 2013 yılında yayınlanan “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizi olduğunu söyleyebiliriz. 2014 yılındaysa, “Benim Adım Gültepe” adlı dizide Seyfi karakterine hayat vermiştir. Bu dizinin de, yayın hayatı “Sana Bir Sır Vereceğim” gibi kısa sürmüştür. 2015 yılındaysa Ekin Koç, Neslihan Atagül’le başrolleri paylaştığı “Senden Bana Kalan” adlı filmde oynayarak beyaz perdede ki ilk deneyimini yaşamıştır. Sonrasında Ekin Koç, 20. Yy edebiyatında önem arz eden eserlerin içinde yer alan, Kurban Said tarafından yazılan ve Ali, Nino adlı eserden uyarlanmış olan yine aynı adı taşıyan filmde “Mehmed” karakterine can vermiştir.

2015 Kasım ayında yayına Star TV’de başlayan Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide de, 1. Ahmed karakterini oynamıştır. BluTV’nin 7yüz adlı özel dizisinde sadece bir bölümde, Pınar Göktaş’la başrolü paylaşmıştır. “Hayat Sırları” adlı dizide de Hazar Ergüçlü’yle beraber Ekin Koç rol almıştır. Fakat dizinin ömrü sadece 11 bölüm sürmüştür. BluTV Bozkır adlı özel dizide, Nuri Pamir isminde ki polisi canlandırdı. Bu yapımda Yiğit Özşener’le başrollerde yer almıştır ve ikinci sezonu da bekleniyor.

“Bizim İçin Şampiyon” adlı 3. Filminde de Ekin Koç; Fikret Kuşkan ve Farah Zeynep Abdullah’la başrolleri paylaştı. Succession isimli dizinin 9. Bölümünde de, Kadir adında ki bir iş insanına hayat vermiştir. Şimdilerdeyse özellikle Ekin Koç kimdir? sorusunun sorulmasına daha çok sebep olan, Uyanış Büyük Selçuklu adlı dizide ünlü oyuncu yer alacak. Ahmed Sencer yani Selçuklunun en kutlu, cesur kahramanını canlandıracak olan Ekin Koç, Buğra Gülsoy’la başrolleri de aynı zamanda paylaşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz